Стерилізація медичних виробів

Стерилізація медичних виробів відіграє ключову роль в профілактиці поширення внутрішньолікарняних інфекцій. А тому сам процес підготовки до стерилізації та контролю якості повинен бути врегульованим не лише законодавчо, а й внутрішніми інструкціями в закладі.

Повітряний метод стерилізації:

- у якості стерилізаційного агента виступає сухе розжарене повітря. Знезараження здійснюється у повітряних стерилізаторах;
- цим методом стерилізують такі медичні інструменти: хірургічні; стоматологічні; гінекологічні; елементи приладів, апаратів, особливо такі, що виготовлено їх з нестійких до корозії металів та силіконової гуми.

Хімічний метод стерилізації медичних виробів:

- здійснюють за допомогою хімічних стерилянтів. Цей метод застосовують для знезараження виробів, що містять у своїй конструкції матеріали, чутливі до дії високих температур, що робить використання інших методик неможливим;

- для стерилізації медичних виробів використовуйте стерилянти, що мають спороцидну дію. До них належать засоби, діючою речовиною яких є альдегіди, пероксид гідрогену, надоцтова кислота, аміни, гуанідини тощо.

- знезараження хімічними стерилянтами проводять у спеціальному устаткуванні. У процесі суворо дотримуйтеся правил асептики. Медперсонал повинен працювати у стерильному медичному халаті, шапочці медичній (волосся має бути надійно сховане під шапочкою), бахілах, або взутті, що підлягає дезінфекції, захисній масці, стерильних рукавичках. У роботі використовуйте лише стерильні інструменти та ємності. Відмивайте вироби від залишків стерилянтів стерильною водою.

Замовити обладнання, дезінфектори, чи ємності для стерилізації можна на сайті “Медринок”:
https://medrynok.com.ua/goods/dezinfekcii-228302/

або телефонуйте: 0638110859!