Хімічні реактиви для лабораторій - правила використання і зберігання

Хімічні реактиви для лабораторій являють собою речовини, які пройшли ретельну попередню очистку і використовуються для лабораторій, медичних або науково-дослідних цілей. Це можуть бути окремі речовини або їх суміші. Також до них відносять складні спецрозчини.

Існують встановлені правила використання і зберігання, адже багато хімічних реактивів є отруйними, вогне та вибухонебезпечними. Тому варто дотримуватися техніки безпеки. У лабораторії на кожному хімреактиві обов'язково повинна бути етикетка, на якій зазначається назва та хімічна формула речовини, маса і кваліфікація реактиву, дата виготовлення, а також термін придатності і номер партії.

Основні правила використання реактивів:

 1.  Працюючи з переважним числом хімреактивів, дотримання безпеки вкрай важливо, тому треба використовувати нітрилові рукавички.
 2.  Остерігатися попадання бруду в реактиви.
 3.  Не можна реактиви, що залишилися, поміщати назад у баночку, де вони зберігалися.
 4. Після використання варто провести утилізаційні заходи. Застосовується спеціальний посуд, який передають відповідним організаціям. Вони займаються утилізацією хімічних речовин. Категорично заборонено виливання або висипання отруйних і горючих реактивів в сміттєві контейнери.


Як же правильно зберігати хімічні реактиви?

Основний критерій, який визначає особливі умови зберігання, є їх належність до отруйних або токсичних видів. Для них створюються спеціальні умови зберігання. Решта видів хімреактивів можна утримувати в звичайній шафі або на полицях.

Для отруйних реактивів створюються особливі умови зберігання:

 • приміщення повинно добре провітрюватися і бути сухим;
 • ці речовини повинні зберігатися у вогнетривкій шафі, а ключ від нього повинен бути у відповідальної особи. Шафа повинна бути позначена написами «небезпечно», «отрути», «хімічні реактиви» і т. д.;
 •  вогненебезпечні види реактивів повинні зберігатися в залізних контейнерах, які мають азбестову прокладку. Крім того, ці реактиви повинні бути добре закупорені;
 •  реактиви повинні розташовуватися в алфавітному порядку або за групами (луги, кислоти, і т. д.);
 • зберігання аміаку має бути окремим від інших реактивів, оскільки він може вступати в хімічні реакції;
 •  речовини, які утворюють пари отрути або мають різкий запах, варто зберігати у витяжній шафі;
 •  хімічні реактиви з світлочутливими властивостями повинні зберігатися в спеціальній темній скляній посуді, а часом її обертають темним папером;
 • ті речовини, які не можуть зберігатися в скляній тарі, зберігаються в спеціальній упаковці з поліетилену.


Якщо вам потрібно купити хімреактиви,телефонуйте: 0638110859. У нас виключно високоякісні речовини за найкращими цінами. Гарантуємо надійність поставок і індивідуальний підхід.