Чи може антисептик викликати алергію?

Антисептики набули неабиякої популярності через пандемію. Але багато людей скаржаться, що після їх використання з'являються реакції на шкірі, свербіж, почервоніння, навіть пухирі.

Чи може це бути проявом алергії?

Санітайзери на основі спирту викликають сухість шкіри. Вона позбавляється ліпідів, тому стає грубою і сухою, знижується її захисний бар'єр. Шкіра в такому стані страждає набагато більше. Її мікрофлора знищується, створюється сприятливе середовище для розмноження патогенів та бактерій.

Тому, коли з'являються дрібні тріщини на руках і ви наносите антисептик на шкіру з ранами, то може утворюватись свербіж та почервоніння. Кислотність змінюється в бік лужного середовища, починається алергія.

Зазвичай прояви алергії відбуваються, якщо в складі антисептика є штучні барвники та ароматизатори. Тому, віддавайте перевагу санітайзерам, що містить в складі спирт 70% і гліцерин та натуральні ароматизатори. Якщо ви помітили явні проблеми зі шкірою, перш ніж лікувати її самостійно, потрібно звернутися до дерматолога.

Як бонус, тримайте кілька корисних порад, що не можна наносити на ушкоджену шкіру рук:


-  Масло кокоса і какао. У період дерматиту заборонено наносити на шкіру ці олії.
- Рукавички. Одягаючи їх, ви додаєте патогенну мікрофлору на вже уражену шкіру. Тальк і латекс в складі рукавичок - алергени.
- Використовувати масажні свічки і парафін не рекомендується.
- Уникайте покупки антисептика з ізопропіловий спирт. Він згубно діє на шкіру з дерматитом. Можливо ускладнення у вигляді екземи.
- Примочки і ванночки з ромашкою висушують шкіру ще більше.
Замініть антисептик серветками, або вологими рушниками з дезінфікуючим ефектом.

Придбати якісні антисептики можна за номером тел: 0638110859, або на сайті:

https://medrynok.com.ua/goods/sterilizatori-i-dezinfikuyuchi-zasobi-231997/