Як правильно доглядати за обладнанням для імуноферментного аналізу?

Техніка потребує догляду. Якщо ігнорувати правила експлуатації й не приділяти обладнанню належної уваги, вона може вийти з ладу і принести багато клопоту.

Тримайте кілька практичних порад:

- Щоденна чистка планшетів. Переконайтесь, що в лунках планшету немає осаду і згустків;

- Обов'язково вимірюйте кожен планшет із застосуванням контрольних матеріалів, що поставляються з наборами реактивів. Якщо розрахунок за результатами вимірювання контрольних матеріалів дає неправильні значення, результати дослідження не можна використовувати;

- Переконайтесь, щоб було достатньо місця навколо приладу для забезпечення нормальної вентиляції, щоб пристрій не піддавався сильній вібрації;

- Слідкуйте, щоб прилад був сухим. Незважаючи на те, що фільтри досить добре захищені від впливів зовнішнього середовища, вони можуть інтенсивно старіти в умовах дуже високої вологості (понад 85%) і великих перепадів температури повітря (понад 5 ° С в хвилину). Прилад бажано експлуатувати при температурі повітря в межах від 18 до 35 ° С.

- Протирайте прилад тільки в разі крайньої необхідності. Для видалення пилу і бруду
використовуйте суху м'яку ганчірку. Якщо Ви пролили реактив на прилад, користуйтеся ганчіркою, змоченою водою або 70% ізопропанолом. Не вживайте чистячих (абразивних) засобів, це може призвести до його руйнування. Не користуйтеся мокрою клавіатурою приладу, просто дайте їй висохнути.

- Лампу, яка пропрацювала понад 1000 год. - необхідно замінити;

- Заміну фільтрам потрібно робити кожні 3 роки.

Дотримуйтесь простих правил і ваше обладнання, і ваші нерви прослужать вам довше.