Що таке ПЛР діагностика?Санітарні норми та правила.

Що таке ПЛР діагностика?
Санітарні норми та правила.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР або PCR) — показує наявність/відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки цьому він може виявити в захворілого коронавірус ще в перші дні зараження. Проводять ПЛР-тестування шляхом забору зразків з двох зон верхніх дихальних шляхів (носоглотки та ротоглотки) пацієнта. Це дослідження здатне виявити захворювання в найкоротший термін після інфікування. Виконується воно протягом 24 годин на спеціалізованому обладнанні та в спеціальних лабораторіях.

Точне діагностування – перший крок до правильного та успішного лікування. Тому такі лабораторії дуже важливі.

Як все влаштовано в ПЛР-лабораторіях?

1.Зразки проб поступають в лабораторії у пластикових пробірках, всередині яких, крім палички зі зразком - транспортне середовище (звичайний фізрозчин). Його потрібно злити, зразки ставляться на аналіз. Все інше - пробірку і залишковий фізрозчин - знищується в автоклаві, бо це біологічно небезпечний матеріал.

2.Сам ПЛР-тест займає 6-7 годин. У нього є ліміт - кількість зразків, які можна поставити за раз. Оскільки щодня приходить трохи більше або й набагато більше, ніж можна поставити цього дня, виходить черга. Тому ті, які привезли сьогодні, переносяться на завтра. Завтра знову приходять, і так далі. За день можна зробити до 100 зразків.

3.ПЛР-тестування вважають золотим стандартом діагностики. Якщо він показав позитивний результат, то 99% гарантії, що це так і є. Помилка може бути, але ймовірність - дуже незначна.

4.Коли аналізи зроблені, їхні результати вписують і надсилають скани документів з результатами електронною поштою в установу, яка надіслала зразки.

Про державні санітарні норми і правила детальніше ознайомитись можна в наказі МОЗ від 24.01.2008 року №26

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0088-08