Аналіз крові на згортання: методи визначення та норми

Сьогодні у нашій корисній рубриці для лаборантів говоримо про аналіз крові на згортання, зокрема про методи її визначення та норми.
Такий аналіз є важливим та необхідним. Чому?
• Завдяки ньому часто можна виявити серйозні зміни в організмі людини для запобігання можливим патологіям.
• Якщо передбачаються оперативні втручання або певні медичні маніпуляції, знати, яка ситуація зі згортанням крові, необхідно, аби запобігти значним втратам крові у пацієнта.
• Вагітним жінкам також рекомендовано стежити за цими аналізами, адже під час пологів втрачається значна кількість крові.
• Деякі медикаменти впливають на кровотворення, тому аналіз на згортання перед початком лікування є необхідним.
Також є ряд патологій, які потребують постійного контролю за допомогою аналізу на згортання: неправильна робота печінки, серцево-судинні захворювання, віруси, інфекції, захворювання дихальної системи тощо.
Методи визначення згортання
Метод за Лі-Уайтом
Для аналізу використовують венозну кров з розрахунком 1 мл на три пробірки, які попередньо потрібно розігріти до 37 °C. Пробірки встановлюють на штатив під кутом не менше 50°, щоб легше визначити згортання. Норма тривалості кровотечі – 5-10 хв.
Метод Моравіца
Пацієнту перед здачею аналізу рекомендовано випити склянку води. Для дослідження береться капілярна кров з пальця або мочки вуха, яку поміщають на лабораторне скельце. Засікаючи час, з інтервалом у 30 секунд в зразок опускають спеціальну трубку. Секундомір зупиняють, коли у трубку почнуть затягуватися нитки фібрину.
Метод Дуке
Для дослідження проколюють палець або мочку вуха тонкою порожнистою голкою з корком для регуляції глибини. До місця проколу потрібно прикладати фільтрувальний папір з інтервалами в 30 секунд доти, поки на ньому не залишатиметься слідів. За цим методом норма для кровотечі – 1-5 хв у дорослих і не більше 4 хв у дітей.
Інші тести
Тест на рівень тромбоцитів
За ним визначається сполучна здатність тромбоцитів, яка вказує на ймовірність утворення тромбів. В нормі вона становить 20 %.
Тромбіновий час
Для цього тесту використовують венозну кров. Час зупинки – 15-40 секунд
Протромбіновий індекс
За допомогою нього визначають активований тромбопластиновий час (вказує швидкість переходу фібриногену у фібрин).
Можна використовувати як венозну, так і капілярну кров. У випадку з венозною на проведення аналізу потрібно не менше 2 годин, капілярна кров дає результат одразу. Залежно від реактивів час згортання у нормі займає 35-40 секунд.
Якщо будь-який із аналізів показує відхилення від норми, потрібно провести ретельне обстеження всього організму. Залежно від відхилень в той чи інший бік призначається дієта та медикаменти для відновлення нормального кровообігу.
Своєчасне виявлення та лікування хвороби – гарантія здорового життя пацієнта!
***
Медринок. Лабораторні реактиви, медтехніка, комплектуючі
medrynok.com.ua
(093) 39-44-959
(096) 16-12-494
Скарга на коментар | Закрити вікно![]() |
Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?
Скарга на коментар | Закрити вікно![]() |
Інші статті підприємства









Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. Реєстрація)