Термометри

Історія винаходу

Історія винаходу термометра розпочалася ще у 16 столітті нашої ери. Відкриття медичного пристосування для вимірювання температури приписують багатьом вченим того часу: Санторіо, Галілею, Роберту Фладду й іншим. Перші термометри були не зовсім практичними і відрізнялися своєю громіздкістю, а показники не дивували точністю. Це була скляна трубка з припаяною кулькою, в якій містилася вода. Шкали на першому градуснику-термоскопі не було, зміни відзначалися, виходячи з розширення повітря, що нагрівалося в трубці.

Градусники для вимірювання температури тіла через століття покращилися: зменшилися габарити, змінився зовнішній вигляд, з’явилися нові якості, стало набагато більше способів вимірювання, ніж у їхніх "предків". Безперечно, градусник повинен бути в аптечці кожної сім'ї. Вам неодмінно потрібно купити термометр медичний, щоб при необхідній ситуації виміряти температуру тіла.

Види термометрів

Найважливішим клінічним показником є температура тіла. Незначне підвищення температури вказує на вогнище захворювання, яке вкрай важливо вчасно діагностувати і вилікувати. Існує кілька видів термометрів:

ртутний – всім відомий прилад для точного вимірювання температури тіла. Позитивною стороною ртутного градусника є точність і фіксованість показань. Негативний аспект – вміст всередині ртуті. Пари цього хімічного елемента можуть привести до сублетальних і летальних наслідків. Перш ніж купити вимірювальний градусник, речовиною якого є ртуть, варто дізнатися про належну утилізацію крапель металу;
галінстановий – зовнішня будова нагадує ртутний термометр. Винятком є матеріал, який вимірює температуру, – суміш галію, олова і індію. Галінстанова суміш не токсична для людського організму – це позитивна сторона приладу. Мінусом же є те, що галінстановий стовпчик важко збити. Також термометр вимагає тісного контакту зі шкірою, інакше показники будуть недостовірними;
електронний – прорив в медицині. Термометр такого виду має зручний дизайн, а також має здатність зберігати температурні показники кількох попередніх вимірювань. Негативна сторона полягає в неточному вимірі температури, якщо прилад не прилягає щільно до тіла. Вартість градусника вища, ніж ртутного або галінстанового;
інфрачервоний – простий і неймовірно практичний прилад. Вимірювання температури тіла займає не більше 3 секунд. Температурні дані зберігаються у вбудованій пам'яті градусника. Проводити процедуру потрібно тільки на певних ділянках тіла – скроні, лоб і вушна раковина.

Правила вимірювання термометром

Медичний термометр для тіла – важлива складова аптечки, яка призначена для вимірювання температурних показників. Перевіряти наявність температурних відхилень можна різними способами:

ректально – для цього використовують ртутні і галінстанові градусники, а також електронні. Після процедури важливо провести дезінфекцію приладу;
орально – медичний градусник, речовиною якого є метал, або електронний поміщають в ротову порожнину. З таким способом потрібно бути дуже уважним;
пахвова ямка – всі види термометрів, крім інфрачервоного, можуть застосовуватися в цій зоні;
лоб, скроні і вушна раковина – виключно в цих місцях потрібно застосовувати інфрачервоний градусник.

Медичні термометри в Україні представлені безліччю моделей. Точність приладу залежить від дотримання правил експлуатації термометра. При знятті температурних показників потрібно пам'ятати про деякі нюанси:

1. Не рекомендується вимірювати температуру після фізичних навантажень і прийому їжі.
2. Пахвова область повинна знаходитися в сухому стані.
3. Верхню кінцівку варто щільно притиснути до тулуба.
4. Ртутні і галінстанові термометри варто дезінфікувати спиртовими розчинами після застосування.

Будьте дуже обережні і пильні при вимірюванні показників у дитини. Не залишайте дитину з ртутним градусником і градусником зі скла наодинці. Осколки від розбитого приладу і випари ртуті несуть величезну небезпеку для здоров'я вашої сім'ї.

Важливий вибір

Який же градусник краще вибрати? Фахівці стверджують, що найточніший градусник для тіла – всім відомий ртутний або галінстановий. Теплопровідність металевих складових приладу дозволяє фіксувати точні показники температури тіла незалежно від оточення, але за умови щільного контакту з тілом людини.

Ціна градусника залежить від виду і фірми, яка виробляє продукцію. Електронні та інфрачервоні термометри коштують значно дорожче, ніж ртутні і галістанові.

Віддайте перевагу якісній продукції. Купуйте різні види термометрів в інтернет-магазині МЕДРИНОК.

Термометри в спеціалізованому інтернет-магазині товарів для здоров'я МЕДРИНОК! Купівля термометрів з доставкою по всій Україні: Луцьк, Рівне, Київ, Чернігів, Житомир, Полтава, Черкаси, Суми, Біла Церква, Умань, а також в такі міста: Бровари, Вишгород, Бориспіль, Фастів, Ірпінь, Вишневе та інші населені пункти України.