Про користь корсета

Корсет (від франц. corset – пояс) – жорсткий пояс для стягування нижньої частини грудної клітки і живота, підтримує хребетний стовп в правильному положенні. Використовується в медичних цілях при викривленнях і травмах хребтах, а також для створення граціозної постави.

Остов нашого скелета можна порівняти з кришталевою вазон. Згадайте, що Ви робите, коли цьому крихкому предмету загрожує небезпека? Правильно, обертаєте захисним матеріалом: картоном, папером, тканиною. Те ж роблять і з хребтом – щоб вправлені хребці зберігали своє положення, на хворого надягають корсет.

Корсети бувають найрізноманітніших конструкцій і розмірів, дуже легкі, «прихованого носіння», виготовлені зі спеціально розроблених гігієнічних матеріалів, доступні за ціною. Але підібрати потрібний для хворого корсет може тільки фахівець-ортопед або лікар мануальної терапії.

Корсети необхідні для оберігання хребта від травм людям, чия професія пов'язана з підвищеним навантаженням на спину: вантажникам, будівельникам, навіть офіціантам – всім їм необхідне носіння спеціального підтримуючого пояса (корсета).

Корсет являє собою широкий пояс з еластичного і щільного синтетичного матеріалу з підсилюючими вставками в області попереку. Під час роботи пояс розвантажує спину і страхує від надмірного навантаження на хребці.

Не перевантажуйте хребет під час роботи! У прямому сенсі: намагайтеся убезпечити себе від ударів, падінь. Є гарна приказка: знав би, де впасти, то соломки підстелив би (і підстеліть заздалегідь, якщо знаєте де).

Найбільші навантаження людина відчуває на хребет в положенні сидячи. Намагайтеся під час роботи, якщо ця поза для вас домінуюча, не рідше разу на 2-3 години робити перерви. Встаньте, походіть, зробіть кілька легких вправ.

Якщо ж робота стояча, намагайтеся, щоб спина не була постійно напружена нераціональною позою. Наприклад, якщо ваш верстак, верстат або конторка занадто низькі і доводиться працювати зігнувшись, постарайтеся що-небудь підкласти під них.

Ну а якщо робота пов'язана з постійним фізичним перевантаженням, вібрацією, переохолодженням, як у шляховиків чи будівельників? Тут потрібні особливі заходи профілактики. Необхідно оберегти спину не тільки добре розвиненим м'язовим «корсетом», що досягається правильною гімнастикою, але і використанням спеціального пояса (корсета).

Звертайтеся, телефонуйте, замовляйте на нашому сайті http://medrynok.com.ua.