Каталог товарів
Кошик
Немає товарів
Обране
Список обраного пустий

Питання і відповіді щодо механічних тонометрів

Питання і відповіді щодо механічних тонометрів

Як правильно вимірювати артеріальний тиск?

— Перед вимірюванням артеріального тиску (АТ) протягом 30 хв не слід палити або приймати кофеїн, необхідно відпочити протягом 5 хв. У кімнаті має бути тихо і тепло.
— Руку, обрану для вимірювання артеріального тиску, необхідно розслабити і звільнити від одягу. На цій руці не повинно бути артеріовенозних фістул для проведення діалізу, шрамів від розрізів плечової артерії, лімфедеми, яка може бути наслідком видалення пахвової групи лімфатичних вузлів або променевої терапії.
— Якщо ви ще не промацали пульс на променевій артерії, то зробіть це, щоб переконатися, що він не змінений.
— Розташуйте руку так, щоб плечова артерія (в області ліктьового згину) знаходилася на рівні серця (четверте міжребер'я біля краю грудини).
— Розташуйте камеру манжети над плечовою артерією. Нижня частина манжети повинна бути розташована на 2,5 см вище ліктьового згину. Закріпіть манжету так, щоб вона щільно облягала плече. Руку необхідно злегка зігнути в ліктьовому суглобі.
— Щоб визначити, наскільки високо слід підняти тиск в манжеті, спочатку оцініть систолічний АТ. Контролюючи пульс на променевій артерії пальцем однієї руки, швидко надувайте манжету, поки пульс на променевій артерії не зникне.
— Запам'ятайте показники манометра і додайте ще 30 мм рт. ст. Цим способом користуються для того, щоб занадто високий тиск в манжеті при її подальшому роздуванні не викликав неприємних відчуттів у хворого. Це також дозволяє уникнути помилки, викликаної появою аускультативного провалу – беззвучного інтервалу між систолічним і діастолічним АТ.
— Швидко випустіть з манжети усе повітря і почекайте 15-30 с.
— Поставте стетоскоп над плечовою артерією. Швидко надуйте манжету до рівня, визначеного раніше, а потім повільно випускайте повітря зі швидкістю приблизно 2-3 мм рт. ст. в 1 секунду.
— Відзначте рівень, на якому ви почули звук принаймні двох послідовних скорочень. Ця величина відповідає систолі АТ. Продовжуйте знижувати тиск в манжеті, поки звук, затихаючи, не зникне. Для того щоб переконатися в тому, що звуки дійсно пропали, продовжуйте слухати, поки тиск не знизиться ще на 10-20 мм рт. ст.
— Потім швидко випустіть все повітря з манжети, щоб тиск в ній впав до нуля. Точка зникнення тонів, яка всього на кілька міліметрів ртутного стовпчика нижче точки початку приглушення, вказує найбільш точну цифру діастолічного АТ у дорослих.
— У деяких людей точка приглушення тонів і точка зникнення досить суттєво відстоять один від одної. Якщо різниця більше 10 мм рт. ст., запишіть обидва значення (наприклад, 150/80/68 мм рт. ст.).
— Округліть значення систолічного і діастолічного тиску в межах 2 мм рт. ст. Зачекайте 2 хв і потім повторіть.
— Обчисліть середній показник. Якщо перші два показники приладу відрізняються більш ніж на 5 мм рт. ст., потрібно виміряти артеріальний тиск ще раз.
— Намагайтеся не надувати манжету повільними повторюваними рухами, оскільки виникаючий внаслідок цього венозний застій може бути причиною неправильних показань.

Що треба враховувати при покупці приладу?

— Якщо Ви плануєте використовувати тонометр вдома, то доцільніше буде придбати моделі для домашнього використання (наприклад, LD-71). Характерна особливість цієї моделі – наявність в комплекті фонендоскопа і фіксувального металевого кільця в манжети, що дозволяє надягати манжету без сторонньої допомоги.
— У комплект приладу входить манжета для середньої дорослої людини. Якщо розміри Вашої руки відрізняються від цього (середнього) розміру, то Вам буде необхідно придбати додаткову манжету необхідного розміру. Додаткова манжета також буде потрібна для вимірювань тиску у дітей.
— Наявність в комплекті манжети з металевим фіксувальним кільцем дозволить Вам проводити вимірювання без сторонньої допомоги.
— Манжета і груша, виконані з якісного латексу за безшовною технологією, більш довговічні і зручні у користуванні.
— Всі продавані прилади повинні бути зареєстровані в Україні як прилади вимірювання і пройти контрольну перевірку в метрологічній службі міста.

Як правильно підібрати манжету?

Щоб правильно підібрати манжету до Вашого приладу, потрібно врахувати наступне:

— Для отримання точних результатів вимірювань необхідно, щоб довжина пневмокамери манжети була не меншою 80 % довжини окружності руки, на якій виконується вимірювання. Ширина манжети повинна становити близько 40 % від розміру руки (в середньому 12-14 см). Для полегшення підбору розміру манжети виробник, як правило, вказує на упаковці довжину розміру кінцівки, що відповідає конкретній манжеті.
— Для індивідуального (домашнього) використання тонометра зручніше буде використовувати манжету з фіксувальним металевим кільцем. Фіксувальне кільце дозволяє правильно і без сторонньої допомоги одягнути манжету. Для довговічності використання необхідно, щоб кільце в місці з'єднання було пропаяне.
— Манжета, виготовлена за безшовною технологією, набагато довговічніша.
— Велика кількість тальку в пневмокамері може вивести з ладу манометр.

На що впливає наявність голчастого клапана?

— Наявність голчастого клапана (в приладах LD-70, LD-71) в травильному механізмі дозволяє більш плавно і точно встановлювати швидкість скидання повітря з манжети, що істотно впливає на точність вимірювання і зручність використання.

Як часто необхідно перевіряти манометр?

—  Анероїдний тонометр рекомендовано перевіряти не рідше 1 разу в рік в метрологічній службі міста або в уповноважених організаціях.

Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 

Інші статті підприємства

Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create

Контакти продавця

×
+38 (063)  811 08 XX Показати телефони
Працюємо: Пн.- Пт.
з 09:00 до 17:30.
Обід: з 13:00 до 13:30.