Чи вірити електронним термометрам

Температури людини — простий і точний показник здоров’я. Коли хворіємо чи погано себе почуваємо важливо точно визначити температуру тіла. Від цього залежать подальші кроки людини — полежати під ковдрою з теплим чаєм чи телефонувати в лікарню, якщо цифри на термометрі не вселяють оптимізму.

Особливо важливим є спостереження за температурою у дітей. Адже кожна третя дитина, батьки котрої звертаються за медичною допомогою, має ознаки підвищеної температури. 

Щоб розуміти як проходить захворювання і яке потрібно лікування, неохідно вимірювати температуру не лише в момент огляду, а й впродовж перебігу хвороби та лікування. Тому визначення лихоманки повинно бути точним, надійним для осіб будь-якого віку.

 Традиційно, найпопулярнішим способом визначити температуру є звичайні ртутні термометри. Їх звикли вважати надійними і дуже точними. Проте Американська академія педіатрії рекомендує зменшувати їх використання через ризик отруєння ртуттю і можливі поранення через пошкодження склом.

Також ртутні термометри зовсім не підходять для використання дітьми Найперше, час вимірювання сягає приблизно 7 хвилин. І якщо для дорослого посидіти рівно з холодною скляною штукою під рукою ще можливою, то дітям така процедура зовсім не до вподоби. З мого особистого досвіду вимірювання температури в доньки: потрібно було показати вимірювання на собі, потім на ведмедику, і слонику. Але і така вистава не завжди мала успіх — коли дитина хворіє, вона погано почувається, вередує, їй зовсім не подобається нерухомо лежати з термометром.

Електронні контактні термометри працюють за схожим принципом. Вони звісно швидше вимірюють температуру, але показники дуже різняться від вимірювання до вимірювання. Причини у незначному зміні положення термометра. Важливо щоб він був якомога ближче до судин, які проходить близько до шкіри в цій ділянці. Зміщення на пару сантиметрів дасть зовсім інші результати. Більша тривалість вимірювання здатна підвищити точність вимірювання. Але ж знову — це час декількох хвилин.